Carlo Gavazzi RM1A40D50 SSR Solid State Relay
Spare PartsIn Stock
৳ 111999VAT Incl.
Product Advisory
The Price Is Not Accurate Here So if You want this goods Direct Text to Our Whats App +8801686368289
RM1A40D50
RM1A40D50B
RS1A40D25E
RS1A40D40E
RM1A48D50
RM1A48D75
RS1A40D40
RS1A48D40
RM1A48D50S18
RM1A48D50S50
RM1A48D50S60
RM1A48D25
RM1A40D25
RM1A40D75
RM1A40D100
RM1A48D100
RM1A23D25
RM1A23D50
Key Features:
  • Switching Mode: Zero-crossing (zero switching)
  • Rated Operational Voltage: 42 to 440 VAC
  • Rated Operational Current: 50 A
  • Control Voltage Range: 4 to 32 VDC